A A A K K K
для людей із порушенням зору
Брусницька громада
Чернівецька область, Вижницький район

Відділ Служби у справах дітей

     ЗАВДАННЯ ТА ФУНКЦІЇ СЛУЖБИ У СПРАВАХ ДІТЕЙ

 • Реалізація на території громади державної політики з питань соціального захисту дітей і запобігання дитячій бездоглядності та вчиненню правопорушень неповнолітніми.

 • Розроблення і здійснення самостійно та разом з іншими виконавчими органами сільскої ради, підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності, об'єднаннями громадян заходів щодо захисту прав, свобод і законних інтересів дітей, запобігання бездоглядності та вчиненню ними правопорушень, усунення причин, що породжують ці явища, а також здійснення контролю за виконанням цих заходів.

 • Ведення обліку дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах (зокрема дітей, які перемістилися з тимчасово окупованих територій та зон проведення АТО), дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, усиновлених, влаштованих до прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу.

 • Сприяння усиновленню, влаштуванню дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, під опіку, піклування, до дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей.

 • Здійснення контролю за умовами утримання і виховання дітей у спеціальних виховних установах ДПтС, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського   піклування, у  сім'ях опікунів, піклувальників, дитячих будинках сімейного типу, прийомних сім'ях.

 • Визначення пріоритетних напрямів поліпшення на території громади становища дітей, їх соціального захисту, сприяння фізичному, духовному та інтелектуальному розвиткові, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, вчиненню дітьми правопорушень.

 • Надання виконавчим органам сільскої ради, підприємствам, установам та організаціям усіх форм власності, громадським організаціям, громадянам, у межах своїх повноважень, практичної, методичної та консультаційної допомоги у вирішенні питань щодо соціального захисту дітей і запобігання вчиненню дітьми правопорушень.

 • Здійснення своєчасного внесення достовірної інформації в ЄІАС «Діти»  щодо обліку дітей, які залишились без батьківського піклування, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, кандидатів в усиновлювачі, сімей потенційних опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів; зняття з обліку дітей, які залишились без батьківського піклування, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів.

 • Підготовка та подання суду письмові висновки щодо участі одного з батьків у вихованні дитини, місця проживання дитини, позбавлення та поновлення батьківських прав, побачення з дитиною матері, батька, які позбавлені батьківських прав, відібрання дитини від особи, яка тримає її у себе не на підставі закону або рішення суду, управління батьками майном дитини, скасування усиновлення та визнання його недійсним та інші висновки, передбачені чинним законодавством України.

 • Підготовка проектів рішень виконкому щодо згоди або заперечення на відчуження нерухомого майна (в т.ч. житла) та іншого майна, власником якого є дитина або право користування яким має дитина, направлення дітей в державні інтернатні установи, зміну прізвища дитини, реєстрацію дитини в органах ДРАЦС, надання дитині-сироті та дитині, позбавленій батьківського піклування, статусу, визначення порядку участі одного з батьків у вихованні дитини, створення прийомної сім’ї, призначення опікунами/піклувальниками та інші, які стосуються захисту прав дітей.

 • Вчинення заходів щодо виявлення дітей, які залишились без піклування батьків, та заходів щодо надання таким дітям статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, забезпечує захист їх особистих, майнових і житлових прав.

 • Ведення обліку громадян України, які постійно проживають на території України і бажають усиновити дитину, потенційних опікунів (піклувальників), прийомних батьків, батьків-вихователів.

 • Організація і проведення, разом з іншими структурними підрозділами, поліцією, заходів щодо соціального захисту дітей, виявлення причин, що зумовлюють дитячу бездоглядність та безпритульність, запобігання вчиненню дітьми правопорушень.

 • Організація правового, соціально-психологічного консультування дітей та їх батьків,  організація роботи "Телефону довіри".

 • Здійснення контролю за дотриманням законодавства про працю дітей на підприємствах, в установах та організаціях усіх форм власності.

 • Здійснення заходів соціального патронажу щодо дітей, які відбували покарання у виді позбавлення волі на певний строк.

 • Підготовка та подання в установленому порядку статистичної звітність відповідно до законодавства та міжнародних стандартів.

 • Розгляд в установленому порядку звернення громадян.

 • Проведення інформаційно-роз'яснювальної роботу з питань, що належать до її компетенції, через засоби масової інформації.

 • Здійснення інших функції, які випливають з покладених на неї завдань, відповідно до законодавства

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь