Брусницька громада
Чернівецька область, Вижницький район

Чи може фізична особа підприємець, яка здійснює роздрібний продаж товарів в магазині, що розташований на території ринку, бути платником ЄП першої групи?

Дата: 05.04.2024 14:04
Кількість переглядів: 25

Фото без опису

Чи може фізична особа підприємець, яка здійснює роздрібний продаж товарів в
магазині, що розташований на території ринку, бути платником ЄП першої групи?
Фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють,   згідно з п. 291.4
ст. 291 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI до першої групи
платників єдиного податку відносяться фізичні особи – підприємці, які не використовують
працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних
місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг
населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 167 розмірів
мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року.
Згідно з п. 1.8 Інструкції щодо заповнення форми державного статистичного спостереження
№ 12-торг «Про наявність і використання торгової мережі на ринках та реалізацію
сільськогосподарської продукції на них», затвердженої наказом Державного комітету
статистики України від 26.07.2005 № 209 зі змінами та доповненнями, торгове місце –
площа, відведена для розміщення необхідного для торгівлі інвентарю (вагів, лотків тощо) та
здійснення продажу продукції з прилавків (столів), транспортних засобів, причепів, візків (у
тому числі ручних), у контейнерах, кіосках, палатках тощо. До торгових місць на ринках не
належать магазини та об’єкти ресторанного господарства.
Отже, фізична особа – підприємець, яка здійснює роздрібний продаж товарів в магазині, що
розташований на території ринку, не може бути платником єдиного податку першої групи.

Джерело


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь