A A A K K K
для людей із порушенням зору
Брусницька громада
Чернівецька область, Вижницький район

Питання – відповідь щодо податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

Дата: 08.03.2024 13:03
Кількість переглядів: 18

Фото без опису

Питання – відповідь щодо податку на нерухоме майно, відмінне від земельної

ділянки

Яким чином фізичні особи – співвласники житлової нерухомості, що перебуває у їх
спільній сумісній власності, але не поділена в натурі, можуть повідомити
контролюючий орган про визначеного за їх згодою платника податку на нерухоме
майно, відмінне від земельної ділянки?
Фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють, підпунктом
266.1.2 п. 266.1 ст. 266 Податкового кодексу України визначено платників податку в разі

перебування, зокрема, об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості у спільній частковій
або спільній сумісній власності кількох осіб, зокрема:
якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебуває у спільній сумісній
власності кількох осіб, але не поділений в натурі, платником податку є одна з таких осіб –
власників, визначена за їх згодою, якщо інше не встановлено судом.
Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів оподаткування, які перебувають у
власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси
(місцем реєстрації) власника такої нерухомості.
Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку на нерухоме
майно, відмінне від земельної ділянки, разом з детальним розрахунком суми/сум податку та
відповідні платіжні реквізити, зокрема, органів місцевого самоврядування за
місцезнаходженням кожного з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості,
надсилаються платнику податку контролюючим органом у порядку, визначеному ст. 42
ПКУ, до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком).
Згідно з п.п. 266.7.3 п. 266.7 ст. 266 ПКУ платники податку мають право звернутися з
письмовою заявою до контролюючого органу за своєю податковою адресою для проведення
звірки даних щодо:
об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що
перебувають у власності платника податку;
розміру загальної площі об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що
перебувають у власності платника податку;
права на користування пільгою із сплати податку;
розміру ставки податку;
нарахованої суми податку.    
У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними,
підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема,
документів на право власності, контролюючий орган за податковою адресою платника
податку проводить перерахунок суми податку на нерухоме майно, відмінне від земельної
ділянки, і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє
податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним). 
Таким чином, фізичні особи – співвласники житлової нерухомості, яка перебуває у їх
спільній сумісній власності, але не поділена в натурі, можуть повідомити контролюючий
орган про визначеного за їх згодою платника податку на нерухоме майно, відмінне від
земельної ділянки, звернувшись з письмовою заявою за місцем податкової адреси (місцем
реєстрації) власника житлової нерухомості.

Джерело


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь