A A A K K K
для людей із порушенням зору
Брусницька громада
Чернівецька область, Вижницький район

Запитання від платника щодо оподаткування доходу від продажу житлового будинку

Дата: 25.01.2024 15:10
Кількість переглядів: 26

Запитання від платника щодо оподаткування доходу від продажу житлового

будинку

Чи оподатковується ПДФО дохід від продажу один раз протягом звітного
податкового року житлового будинку, що перебуває у власності ФО понад три роки,
разом із земельною ділянкою, на якій розташований такий будинок, якщо ділянка
перевищує норми безоплатної передачі, визначеної ст. 121 ЗКУ?
Порядок оподаткування операцій з продажу (обміну) об’єктів нерухомого майна,
неподільного об’єкта незавершеного будівництва/майбутнього об’єкта нерухомості,
подільного об’єкта незавершеного будівництва та відступлення прав за договором купівлі-
продажу неподільного об’єкта незавершеного будівництва/майбутнього об’єкта нерухомості,
щодо якого сплачено частково ціну та зареєстровано обтяження речових прав на користь
покупця визначено ст. 172 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).
Відповідно з п. 172.1 ст. 172 ПКУ не оподатковується один раз протягом звітного
податкового року, за умови перебування такого майна у власності платника податку більше
трьох років, дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну):
житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку
(включаючи об’єкт незавершеного будівництва таких об’єктів, земельну ділянку, на якій
розташовані такі об’єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на
такій земельній ділянці); земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі,
визначені ст. 121 Земельного кодексу України від 25 жовтня 2001 року № 2768-III із змінами
та доповненнями (далі – Земельний кодекс) залежно від її призначення;

земельної ділянки сільськогосподарського призначення, безпосередньо отриманої
платником податку у власність у процесі приватизації земель державних і комунальних
сільськогосподарських підприємств, установ та організацій або приватизації земельних
ділянок, що перебували у користуванні такого платника, або виділеної в натурі (на
місцевості) власнику земельної частки (паю), а також таких земельних ділянок, отриманих
платником податку у спадщину.
Умова щодо перебування такого майна у власності платника податку більше трьох
років не поширюється на майно, отримане платником податку у спадщину.
Згідно з п. 172.2 ст. 172 ПКУ дохід, отриманий платником податку від продажу
протягом звітного (податкового) року другого об’єкта нерухомості (крім операцій з
відчуження житлової нерухомості банками в порядку звернення стягнення за договорами
іпотеки, що забезпечують кредит, наданий в іноземній валюті), із зазначених у п. 172.1 ст.
172 ПКУ, або від продажу об’єкта нерухомості, не зазначеного у п. 172.1 ст. 172 ПКУ,
підлягає оподаткуванню за ставкою 5 відс., визначеною п. 167.2 ст. 167 ПКУ.
 При цьому п. 1 ст. 121 Земельного кодексу України встановлено норми безоплатної
передачі земельних ділянок громадянам із земель державної або комунальної власності в
таких розмірах, зокрема: для ведення особистого селянського господарства – не більше 2,0
гектара; для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд
(присадибна ділянка) у селах – не більше 0,25 гектара, в селищах – не більше 0,15 гектара, в
містах – не більше 0,10 гектара;
 Враховуючи викладене, дохід, отриманий фізичною особою від продажу один раз
протягом звітного податкового року житлового будинку, що перебуває у власності такої
особи понад три роки, не оподатковується, разом з тим, дохід, отриманий від продажу
протягом звітного податкового року другого об’єкта нерухомості (земельної ділянки), яка
перебуває у власності понад три роки, оподатковується податком на доходи фізичних осіб за
ставкою 5 відсотків.

Джерело


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь