Брусницька громада
Чернівецька область, Вижницький район

Запитання платника щодо позапланової перевірки при знятті з обліку у разі припинення підприємницької діяльності

Дата: 07.12.2023 14:25
Кількість переглядів: 36

Фото без опису

Чи проводиться документальна позапланова перевірка ФО при знятті з обліку в
контролюючому органі у разі державної реєстрації припинення підприємницької
діяльності за її рішенням?
У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють, що право на проведення
відповідно до законодавства перевірок платників податків надає контролюючому органу п.п.

20.1.4 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755 із змінами
та доповненнями (далі – ПКУ).
Згідно з п.п. 78.1.7 п. 78.1 ст. 78 ПКУ обставиною, наявність якої надає контролюючому
органу право на проведення документальної позапланової перевірки, може бути, зокрема,
припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця. При цьому, п. 78.2 ст.
78 ПКУ вказує, що обмеження у підставах проведення перевірок платників податків,
визначені ПКУ, не поширюються на перевірки, що проводяться за зверненням такого
платника податків.
У відповідності з абзацом одинадцятим частини першої ст. 5 Закону України від 08 липня
2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне
соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) зняття з обліку
платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі –
єдиний внесок) – фізичних осіб – підприємців здійснюється контролюючими органами на
підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором, після
проведення передбачених законодавством перевірок платників та проведення остаточного
розрахунку.
Право проводити у фізичних осіб – підприємців документальних перевірок звітів та інших
документів про нарахування, обчислення та сплату єдиного внеску контролюючі органи
використовують відповідно до положень ст. 13 Закону № 2464. Такі перевірки проводяться у
порядку встановленому ПКУ.
Згідно з п. 54.3 ст. 54 ПКУ контролюючий орган зобов’язаний самостійно визначити суму
грошових зобов’язань платника податків, передбачених ПКУ або іншим законодавством,
якщо платник податків не подає в установлені строки податкову декларацію.
Отже, у разі наявності визначених ПКУ обставин для проведення документальної
позапланової перевірки фізичної особи – підприємця, у тому числі у разі державної
реєстрації припинення підприємницької діяльності такої особи, податкової інформації, яка
може свідчити про заниження або завищення суми його податкових зобов’язань, про
порушення вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі
органи, тощо, керівник (його заступник або уповноважена особа) контролюючого органу
приймає рішення про проведення документальної позапланової перевірки платника податків
– фізичної особи, яке оформлюється наказом.
Також згідно з абзацом другим п.п. 65.10.4 п. 65.10 ст. 65 ПКУ державна реєстрація
(реєстрація) припинення підприємницької діяльності фізичної особи не припиняє її
зобов’язань, що виникли під час провадження підприємницької діяльності.
У разі якщо після внесення до Державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб –
підприємців та громадських формувань запису про припинення підприємницької діяльності
фізична особа продовжує провадити таку діяльність, вважається, що вона розпочала таку
діяльність без взяття її на облік як самозайнятої особи.
Щиро дякуємо за співпрацю!
Головне управління ДПС у Чернівецькій області
Відповідальна за контакти зі ЗМІ та громадськістю:
завідувач сектору комунікацій Коцим’юк Марія Михайлівна (т./ф.): (0372) 54-55-76
e-mail: cv.official@tax.gov.ua (для публічних запитів);
e-mail: bukdpa@ukr.net (для листування зі ЗМІ)

Джерело


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь