A A A K K K
для людей із порушенням зору
Брусницька громада
Чернівецька область, Вижницький район

Чи передбачена відповідальність за нестворення або незберігання фіскальних звітних чеків (щоденних Z-звітів), створених РРО або ПРРО в електронній формі?

Дата: 13.11.2023 17:27
Кількість переглядів: 98

Чи передбачена відповідальність за нестворення або незберігання фіскальних
звітних чеків (щоденних Z-звітів), створених РРО або ПРРО в електронній формі?
Фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області нагадують, що згідно з ст. 2
Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів
розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та
доповненнями (далі – Закон № 265) фіскальний звітний чек (далі – щоденний Z-звіт) –
документ встановленої форми, створений у паперовій та/або електронній формі
(електронний фіскальний звітний чек) реєстратором розрахункових операцій (далі – РРО)
або програмним РРО (далі – ПРРО), що містить дані денного звіту, під час створення якого
інформація про обсяг виконаних розрахункових операцій заноситься відповідно до
фіскальної пам’яті РРО або фіскального сервера контролюючого органу.
Пунктом 9 ст. 3 Закону № 265 встановлено, що суб’єкти господарювання, які
здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням
електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів

(наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов’язані щоденно
створювати у паперовій та/або електронній формі РРО (за виключенням автоматів з продажу
товарів (послуг)) або ПРРО фіскальні звітні чеки у разі здійснення розрахункових операцій.
Відповідно до п. 6 глави 4 розд. II Порядку реєстрації та ведення розрахункових
книжок, книг обліку розрахункових операцій, затвердженого наказом Міністерства фінансів
України від 14.06.2016 № 547 із змінами та доповненнями (далі – Порядок № 547), суб’єкт
господарювання має забезпечити збереження щоденних фіскальних звітних чеків (щоденних
Z-звітів) в паперовій та/або електронній формі протягом строку, визначеного п. 44.3 ст. 44
Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та
доповненнями (далі – ПКУ).
Збереження суб’єктом господарювання щоденних фіскальних звітних чеків (щоденних
Z-звітів) в паперовій та/або електронній формі здійснюється у будь-який зручний та не
заборонений чинним законодавством спосіб.
При цьому спосіб збереження суб’єктом господарювання щоденних фіскальних звітних
чеків (щоденних Z-звітів) в паперовій та/або електронній формі має забезпечити (у тому
числі під час проведення перевірки) можливість візуального перегляду такого Z-звіту для
підтвердження факту оприбуткування готівки та повноти обліку здійснених розрахункових
операцій.
Дані наданих для перегляду Z-звітів в паперовій та/або електронній формі мають
співпадати з даними електронних копій таких Z-звітів, що містяться у фіскальній пам’яті
РРО та/або на фіскальному сервері контролюючого органу.
Суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або
безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського
харчування та послуг, крім суб’єктів господарювання, які відповідно до рішень,
затверджених власними розпорядчими документами, про те, що у випадку виходу з ладу РРО
або відключення електроенергії проведення розрахункових операцій не здійснюється до
моменту належного підключення резервного РРО або включення електроенергії, зобов’язані
зареєструвати книгу обліку розрахункових операцій (далі – КОРО) (п. 1 глави 1 розд. II
Порядку № 547).
За порушення встановленого Законом № 265 порядку проведення розрахунків у сфері
торгівлі, громадського харчування та послуг, зокрема, нестворення (несвоєчасне створення)
щоденних Z-звітів у паперовій та/або електронній формі РРО (за виключенням автоматів з
продажу товарів (послуг)) або ПРРО фіскальні звітні чеки у разі здійснення розрахункових
операцій – до платників податку застосовується штраф відповідно до ст. 155 прим. 1 Кодексу
України про адміністративні правопорушення від 07 грудня 1984 року № 8073-Х із змінами
та доповненнями (далі – КУпАП):
на осіб, які здійснюють розрахункові операції, від двох до п’яти неоподатковуваних
мінімумів доходів громадян;
на посадових осіб від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Дії, передбачені частиною першою ст. 155 прим. 1 КУпАП, вчинені особою, яку
протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, тягнуть за
собою накладення штрафу:
на осіб, які здійснюють розрахункові операції, від п’яти до десяти неоподатковуваних
мінімумів доходів громадян;
на посадових осіб від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів
громадян.
Водночас, застосування відповідальності за незбереження фіскальних звітних чеків
(щоденних Z-звітів) створених РРО або ПРРО не передбачено.

Джерело


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь