Брусницька громада
Чернівецька область, Вижницький район

Щодо застосування РРО/ПРРО платникам другої – четвертої груп, які отримують кошти на поточний рахунок за допомогою IBAN

Дата: 16.10.2023 17:09
Кількість переглядів: 86

Фото без опису

Щодо застосування РРО/ПРРО платникам другої – четвертої груп, які отримують

кошти на поточний рахунок за допомогою IBAN

Чи зобов’язані СГ, у тому числі ФОП – платники ЄП другої – четвертої груп, які
одночасно проводять розрахункові операції в готівковій та в безготівковій формі (із
застосуванням електронних платіжних засобів) та отримують кошти на поточний
рахунок за допомогою реквізитів у форматі IBAN, застосовувати РРО та/або ПРРО?
 Фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють, згідно з п. 1
ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів
розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон
№ 265) суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в
безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків,
жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського
харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для виконання платіжної
операції зобов’язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання
послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у
фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) або через
зареєстровані фіскальним сервером контролюючого органу програмні РРО (далі – ПРРО) зі
створенням у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів, що
підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених Законом
№ 265, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок
(далі – РК).

Статтею 2 Закону № 265 визначено, що розрахункова операція – це приймання від
покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем
реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар
(ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки – оформлення
відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги)
банком покупця або у разі повернення товару (відмови від послуги) – оформлення
розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.
Місце проведення розрахунків – місце, де здійснюються розрахунки із покупцем за
продані товари (надані послуги) та зберігаються отримані за реалізовані товари (надані
послуги) готівкові кошти, а також місце отримання покупцем попередньо оплачених товарів
(послуг) із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо.
Тобто, РРО та/або ПРРО не застосовуються у разі оплати покупцем коштів виключно
на поточний рахунок фізичної особи – підприємця, оскільки така операція не є
розрахунковою, оскільки продавець надає покупцю повні банківські реквізити для
здійснення оплати (поточний рахунок у форматі ІВАN). У разі здійснення розрахунків в
інший спосіб – готівкою, платіжною карткою тощо, застосування РРО та/або ПРРО є
обов’язковим. 
Враховуючи викладене, суб’єкти господарювання, у тому числі фізичні особи –
підприємці – платники єдиного податку другої – четвертої груп, які одночасно проводять
розрахункові операції в готівковій та в безготівковій формі (із застосуванням електронних
платіжних засобів) та отримують кошти на поточний рахунок за допомогою реквізитів у
форматі IBAN зобов’язані застосовувати РРО та/або ПРРО для всіх операцій, окрім
отримання коштів безпосередньо на поточний рахунок за допомогою його реквізитів (IBAN).

Джерело


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь