A A A K K K
для людей із порушенням зору
Брусницька громада
Чернівецька область, Вижницький район

Термін сплати до бюджету військового збору у разі, якщо дохід нараховується податковим агентом, але не виплачується платнику податку

Дата: 04.10.2023 15:10
Кількість переглядів: 28

Термін сплати до бюджету військового збору у разі, якщо дохід нараховується
податковим агентом, але не виплачується платнику податку
В який термін податковий агент повинен перерахувати до бюджету військовий
збір у разі, якщо дохід нараховується податковим агентом, але не виплачується
платнику податку?
Фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють, що відповідно
до п.п. 1.4 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу
України нарахування, утримання та сплата (перерахування) військового збору до бюджету
здійснюються в порядку, встановленому розд. IV «Податок на доходи фізичних осіб» ПКУ, з
урахуванням особливостей, визначених підрозд. 1 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ, за
ставкою, визначеною п.п. 1.3 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ
–1,5 відс. від об’єкта оподаткування.
Згідно з п.п. 168.1.5 п. 168.1 ст. 168 розд. IV ПКУ якщо оподатковуваний дохід
нараховується податковим агентом, але не виплачується (не надається) платнику податку, то
податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає перерахуванню до
бюджету податковим агентом у строки, встановлені ПКУ для місячного податкового періоду.
Строки сплати податкового зобов’язання визначено ст. 57 розд. ІІ ПКУ, п. 57.1 якої,
зокрема, встановлено, що податковий агент зобов’язаний сплатити суму податкового
зобов’язання (суму нарахованого (утриманого) податку), самостійно визначеного ним з
доходу, що виплачується на користь платника податку – фізичної особи та за рахунок такої
виплати, у строки, передбачені ПКУ.
Якщо граничний строк сплати податкового зобов’язання припадає на вихідний або
святковий день, останнім днем сплати податкового зобов’язання вважається операційний
день, що настає за вихідним або святковим днем. 
Таким чином, якщо податковий агент нараховує, але не виплачує (не надає) платнику
податку дохід, то військовий збір, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу,
підлягає перерахуванню до бюджету податковим агентом у строки, встановлені ПКУ для
місячного податкового періоду, тобто не пізніше 30 календарних днів, наступних за місяцем
нарахування доходу.       
При цьому, у разі якщо останній день строку сплати (перерахування) військового збору
припадає на вихідний або святковий день, то граничний строк його сплати (перерахування)
переноситься на операційний день, що настає за вихідним або святковим днем.

Джерело


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь