A A A K K K
для людей із порушенням зору
Брусницька громада
Чернівецька область, Вижницький район

Право підприємця включити до складу витрат суму сплаченого податку на нерухоме майно за об’єкти нежитлової нерухомості

Дата: 08.09.2023 16:02
Кількість переглядів: 81

Право підприємця включити до складу витрат суму сплаченого податку на

нерухоме майно за об’єкти нежитлової нерухомості

Чи має право ФОП на загальній системі оподаткування включити до складу
витрат суму сплаченого податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за
об’єкти нежитлової нерухомості, які вона використовує для здійснення
підприємницької діяльності? 
Фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області  роз’яснюють, об’єкти
нежитлової нерухомості це – будівлі, їхні складові частини, що не є об’єктами житлової
нерухомості (відповідно до п.п. 14.1.129 прим. 1  п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України
зі змінами та доповненнями). До об’єктів нежитлової нерухомості належать:
а) будівлі готельні – готелі, мотелі, кемпінги, пансіонати, ресторани та бари, туристичні
бази, гірські притулки, табори для відпочинку, будинки відпочинку;
б) будівлі офісні – будівлі фінансового обслуговування, адміністративно-побутові
будівлі, будівлі для конторських та адміністративних цілей;
в) будівлі торговельні – торгові центри, універмаги, магазини, криті ринки, павільйони
та зали для ярмарків, станції технічного обслуговування автомобілів, їдальні, кафе,
закусочні, бази та склади підприємств торгівлі й громадського харчування, будівлі
підприємств побутового обслуговування;
г) гаражі – гаражі (наземні й підземні) та криті автомобільні стоянки;
ґ) будівлі промислові та склади; 
д) будівлі для публічних виступів (казино, ігорні будинки);
е) господарські (присадибні) будівлі – допоміжні (нежитлові) приміщення, до яких
належать сараї, хліви, гаражі, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби, навіси, котельні,
бойлерні, трансформаторні підстанції тощо;
є) інші будівлі;
Порядок оподаткування доходів фізичних осіб – підприємців на загальній системі
оподаткування визначений ст. 177 ПКУ.
Так, згідно з п. 177.2 ст. 177 ПКУ об’єктом оподаткування фізичної особи – підприємця
на загальній системі оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між
загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і
документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої
фізичної особи – підприємця.
Перелік витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів фізичною особою –
підприємцем від провадження господарської діяльності на загальній системі оподаткування
визначений п. 177.4 ст. 177 ПКУ.
Підпунктом 177.4.3 п. 177.4 ст. 177 визначено перелік витрат, безпосередньо
пов’язаних з отриманням доходів фізичною особою – підприємцем від провадження
господарської діяльності на загальній системі оподаткування, до якого входять суми
податків, зборів, пов’язаних зі проведенням господарської діяльності такої фізичної особи –
підприємця (крім податку на додану вартість для фізичної особи – підприємця,
зареєстрованого як платник податку на додану вартість, та акцизного податку, податку на
доходи фізичних осіб з доходу від господарської діяльності, податку на нерухоме майно,
відмінне від земельної ділянки, з об’єктів житлової нерухомості); суми єдиного внеску на
загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірах і порядку, встановлених
законом; платежі, сплачені за одержання ліцензій на провадження певних видів
господарської діяльності фізичною особою – підприємцем, роялті на користь
правовласників, як винагорода за використання об’єктів авторського права і (або) суміжних
прав чи як відрахування на користь правовласників на підставі договорів, укладених таким
платником податку з організаціями колективного управління відповідно до Закону України

від 15 травня 2018 року № 2415-VIII «Про ефективне управління майновими правами
правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав» із змінами та
доповненнями, одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, пов’язаних з
господарською діяльністю фізичної особи – підприємця.
Отже, фізична особа – підприємець на загальній системі оподаткування має право
включити до складу витрат суму сплаченого податку на нерухоме майно, відмінне від
земельної ділянки, за об’єкти нежитлової нерухомості, які вона використовує для здійснення
підприємницької діяльності.

Джерело


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь