Роздрібний акциз один з сегментів наповнення місцевих бюджетів на Буковині

Дата: 16.11.2022 18:12

Роздрібний акциз один з сегментів наповнення місцевих бюджетів на Буковині

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області повідомили,  що впродовж січня – жовтня 2022 року бюджети місцевих громад Чернівецької області за рахунок акцизного податку з реалізації підакцизних товарів в роздрібній торгівлі поповнились на 103,4 млн грн.

Крім того, за десять місяців поточного року до місцевого бюджету сплачено 15 млн грн плати за ліцензії на право оптової, роздрібної торгівлі алкогольними напоями, тютюновими виробами та пальним.

Роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами в області здійснюють 2056 суб’єктів господарювання, які придбали 4658 ліцензій, зокрема:

- на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями – 2551;

- на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами – 2104.

Роздрібну торгівлю пальним здійснюють 80 суб’єктів господарювання які придбали 225 ліцензії на право роздрібної торгівлі.

Нагадаємо, що згідно п. 223.2 ст. 223 розділу VI ПКУ останній день подання декларації акцизного податку за жовтень  2022 року - 21 листопада. Та відповідно до  п. 57.1 ст. 57 розділу ІІ, п. 222.1.1 ст. 222 розділу VІ ПКУ 30 листопада 2022 року – останній день сплати акцизного  податку за  жовтень  2022  року.