Буковинському бізнесу вже відшкодували понад 218,4 мільйони гривень ПДВ

Дата: 14.11.2022 16:15

Буковинському бізнесу вже відшкодували понад 218,4 мільйони гривень ПДВ

Упродовж січня-жовтня 2022 року буковинському бізнесу відшкодовано 218,4 млн грн ПДВ, при заявлених 269,4 млн грн – інформує заступник начальника Головного управління ДПС у Чернівецькій області Микола Загарюк.

За його інформацією бюджетне відшкодування податку на додану вартість грошовими коштами на рахунки заявили 104 платники, з них 95 юридичних осіб та 9 фізичних осіб – підприємців.

У розрізі видів діяльності 69,2 відсотки за кількістю і 85,1 відсотки від суми задекларованого відшкодування складають експортери продукції.

Перевізники, які здійснюють міжнародні перевезення в загальній кількості складають 24,0 відсотки, а в загальній сумі 11,7 відсотків.

Підприємства, засновані організаціями інвалідів – 3,8 відсотки від кількості та 1,1 відсотки від суми відповідно.

На внутрішньому ринку України 2,8 відсотки від кількості та 2,1 відсотка від суми.

Микола Загарюк звертає увагу бізнесу, що своєчасне виявлення і попередження ризиків неправомірного формування податкового кредити серед основних чинників електронного адміністрування ПДВ.

Всього за 10 місяців цього року зменшено (відмовлено) неправомірне відшкодування ПДВ на понад 7,2 млн грн у 19 платників і цей показник перевищує аналогічний минулого року в 1,5 рази.

Також зменшено від’ємне значення об’єкту оподаткування у 16 платників на суму понад 4,0 млн грн.

Такі показники виявлення неправомірно задекларованих сум ПДВ підтверджують, що податківців активно протидіють сумнівним оборудкам за посередництвом СМКОР.

Доцільно зауважити, продовжує посадовець, що за підсумками 10 місяців 2022 року показники сплати ПДВ на Буковині перевищили минулорічні на 24,2 відсотка. Зокрема, сплачено понад 954,7 мільйона гривень ПДВ.