Податківці запрошують платників ПДВ на ZOOM конференцію

Дата: 08.09.2022 15:30

Податківці запрошують платників ПДВ на ZOOM конференцію

15 вересня 2022 року о 10 год Головне управління ДПС у Чернівецькій області  проводить онлайн-семінар в режимі ZOOM на тему: «Електронне адміністрування ПДВ: критерії блокування реєстрації податкових накладних».  Усі бажаючі мають можливість підключитися до заходу в режимі ZOOM, за посиланням:

Код доступу: Nn71Wz

Модератор заходу: заступник начальника Головного правління ДПС у Чернівецькій області Загарюк Микола Васильович.

Запитання та обговорення в коментарях до цієї публікації у мережі Фейсбук https://www.facebook.com/tax.chernivtsi/ або за телефоном 0372 (54-55-76).

Буковинським платникам про переваги електронного спілкування з податковою

Фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області звертають увагу  платників податків, що безконтактний спосіб взаємодії платників податків та Державної податкової служби України є особливо актуальним у період воєнного стану, оскільки є можливість платникам спілкуватися та отримувати інформацію, дистанційно, в тому числі перебуваючи за кордоном.

Адже подання звітності в електронному вигляді має ряд переваг:

- економія робочого часу;

- арифметичний контроль за показниками податкової звітності;

- гарантія автоматичної перевірки підготовлених документів на наявність арифметичних помилок та описок;

- підтвердження доставки звітності (податковий орган надсилає квитанцію про отримання податкової декларації каналами комунікаційного зв'язку);

- постійне оновлення програмного забезпечення відповідно до останніх змін у податковому законодавстві;

- конфіденційність інформації;

- автоматичне створення архіву електронних копій звітів, квитанцій та інших документів;

- оперативність обробки отриманої інформації у податковому органі.

Можливість електронного спілкування  забезпечує найпопулярніший сервіс ДПС – Електронний кабінет платника податків.

За допомогою Електронного кабінету платник податків має змогу підготувати, заповнити та надіслати податкову звітність в електронному вигляді, переглядати дані картки особового рахунка про стан розрахунків з бюджетом, здійснювати сплату податків, зборів та інших платежів до бюджету за допомогою банківських систем, здійснювати офіційне листування з органами ДПС України з питань оподаткування.

Єдина вимога для електронного спілкування з органами ДПС – це наявність кваліфікованого електронного підпису.

Отримати сертифікати електронних посилених ключів можна за адресою: 58013, Чернівецька область, м. Чернівці, вул. Героїв Майдану, 200 А, ЦОП Чернівецької ДПІ,  І поверх, каб. 110. Тел. (0372) 51-43-79.

З інформацією щодо подання звітності в електронній формі можна ознайомитись на офіційному веб-порталі ДПС України в рубриці «Електронна звітність» (https://tax.gov.ua/elektronna-zvitnist/).

Закон України № 2516-IX : оподаткування ПДФО благодійної допомоги

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області повідомляють, що Законом України від 15 серпня 2022 року № 2516-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо звільнення від оподаткування благодійної допомоги, виплаченої на користь членів сімей поранених та загиблих учасників бойових дій під час участі у відсічі збройній агресії та забезпеченні національної безпеки України»,  внесено зміни в  оподаткування податком на доходи фізичних осіб, які передбачають, що не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку сума (вартість) благодійної допомоги виплаченої (наданої) благодійниками, у тому числі благодійниками - фізичними особами на користь учасників бойових дій та фізичних осіб, які мешкають (мешкали) на території населених пунктів, в яких проводяться (проводилися) бойові дії, та/або які вимушено покинули місце проживання, а також працівників підприємств, установ, організацій, сил цивільного захисту, які залучаються (залучалися) та беруть (брали) безпосередню участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони (п.п. «в» п.п. 165.1.54 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – Кодекс).

Закон України від 15 серпня 2022 року № 2516-ІХ набрав чинності 02 вересня 2022р.

З оновленою редакцією Кодексу можна ознайомитися скориставшись розділом «Нормативні та інформаційні документи» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (http://zir.tax.gov.ua).