A A A K K K
для людей із порушенням зору
Брусницька громада
Чернівецька область, Вижницький район

Щодо отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі пивом та обладнання місця торгівлі РРО/ПРРО

Дата: 06.10.2023 14:57
Кількість переглядів: 68

Щодо отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі пивом та обладнання місця

торгівлі РРО/ПРРО

Чи обов’язково платникам єдиного податку, які здійснюють роздрібну торгівлю
пивом, для отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями
обладнувати місце торгівлі РРО/ПРРО?
Фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області нагадують, що пунктом 1
Переліку окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського
харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування
РРО та/або ПРРО з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових
операцій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2000 року №
1336 «Про забезпечення реалізації ст. 10 Закону України «Про застосування реєстраторів
розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» зі змінами,
встановлено, що суб’єкти підприємницької діяльності мають право здійснювати розрахунки
без застосування РРО та/або ПРРО з використанням розрахункових книжок та книг обліку
розрахункових операцій при здійснені роздрібної торгівлі на території села, селища товарами
(крім підакцизних товарів), що здійснюється фізичними особами - підприємцями, які
сплачують єдиний податок.
При цьому, відповідно до п.п. 291.5.1 п. 291.5 ст. 291 ПКУ не можуть бути платниками
єдиного податку першої – третьої груп суб’єкти господарювання, зокрема фізичні особи –
підприємці, які здійснюють виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (крім
роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрів та діяльності
фізичних осіб, пов’язаної з роздрібним продажем пива, сидру, пері (без додання спирту) та
столових вин).
Тобто, суб’єктам господарювання в (т.ч. платникам єдиного податку) для здійснення
роздрібної торгівлі пивом (в т.ч. виключно пивом), необхідно отримати ліцензії на право
роздрібної торгівлі алкогольними напоями з обов’язковим обладнанням місця торгівлі
РРО/ПРРО та роздрукуванням відповідних розрахункових документів (формуванням
електронних розрахункових документів) встановленої форми.
Статтею 15 Закону № 481 визначено, що ліцензія на право роздрібної торгівлі
алкогольними напоями видається за заявою суб’єкта господарювання (у тому числі
іноземного суб’єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне
представництво). У заяві про видачу ліцензії, зокрема, на роздрібну торгівлю алкогольними
напоями зазначаються адреса місця торгівлі, перелік реєстраторів розрахункових операцій,
програмних реєстраторів розрахункових операцій (книг обліку розрахункових операцій), які
знаходяться у місці торгівлі, а також інформація про них: модель, модифікація, заводський
номер, виробник, дата виготовлення; реєстраційні номери посвідчень РРО (книг обліку

розрахункових операцій), фіскальні номери ПРРО, які знаходяться у місці торгівлі, та дата
початку їх обліку в контролюючих органах.

Джерело


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь