A A A K K K
для людей із порушенням зору
Брусницька громада
Чернівецька область, Вижницький район

Хто з ФОП зобов’язаний  вести облік товарних запасів?

Дата: 22.08.2023 17:41
Кількість переглядів: 106

Фото без опису

Хто з ФОП зобов’язаний  вести облік товарних запасів?

Фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області нагадують платникам
податків, що відповідно до п. 177.10 ст. 177 та п. 296.1 ст. 296 Податкового кодексу України
фізичні особи – підприємці на загальній системі та фізичні особи – підприємці – платники
єдиного податку, які є платниками податку на додану вартість, зобов’язані вести облік
доходів і витрат за типовими формами та в порядку, що встановлені центральним органом
виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику та
мати підтверджуючі документи щодо походження товару. Облік доходів і витрат може
вестися в паперовому та/або електронному вигляді.
Вимоги п. 296.1 ст. 296 ПКУ не застосовуються платниками ЄП ІІІ групи –
електронними резидентами (е-резидентами).
Порядок ведення обліку товарних запасів для ФОП, у тому числі платників єдиного
податку, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 03.09.2021 № 496 (далі –
Порядок № 496), визначає правила ведення обліку товарних запасів та поширюється на
фізичних осіб – підприємців, у тому числі платників єдиного податку (далі – ФОП), які
відповідно до Закону № 265 зобов’язані вести облік товарних запасів та здійснювати продаж
лише тих товарів, що відображені в такому обліку, та осіб, які фактично здійснюють продаж
товарів (надання послуг) та/або розрахункові операції в місці продажу (господарському
об’єкті) такого ФОП.
Облік товарних запасів здійснюється ФОП шляхом постійного внесення до Форми
ведення обліку товарних запасів (далі – Форма обліку) інформації про надходження та
вибуття товарів на підставі первинних документів, які є невід’ємною частиною такого обліку
(п. 1 розд. II Порядку № 496).

Первинні документи, на підставі яких внесено записи до Форми обліку, є
обов’язковими додатками до такої форми. Внесення даних до Форми обліку щодо
надходження товарів на підставі первинних документів здійснюється до початку їх
реалізації.
Разом з тим, п.п. 5 п. 3 розд. II Порядку № 496 передбачено, що у графі 8 Форми обліку
зазначається загальна вартість товару відповідно до первинного документа про вибуття
товарів (крім даних щодо продажу через реєстратор розрахункових операцій (далі –
РРО)/програмний РРО (далі – ПРРО)).
Вибуттям товарів для цілей Порядку № 496 вважається, зокрема, продаж товарів з
розрахунком в безготівковій формі, який здійснено у встановлених законодавством випадках
без застосування РРО/ПРРО.         
Таким чином, ФОП, у тому числі платники єдиного податку ІІ-ІУ груп, які здійснюють
продаж товарів, визначених абзацом другим п. 12 ст. 3 Закону № 265, зобов’язані вести облік
всіх товарних запасів за Формою обліку з відображенням інформації про їх надходження та
вибуття, незалежно від способу розрахунку за такі товари (готівковій та/або в безготівковій
формі через установи банку).

Джерело


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь